Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Články o rodinách s nemocnými dětmi

Vážně nemocný Kubík naučil své rodiče vidět svět jinýma očima

splněné dětské přáníMaminka Lucie se velice těšila na své první miminko, které se mohlo narodit zcela zdravé, kdyby lékaři udělali včas císařský řez. Bohužel při porodu nastaly vážné komplikace a chlapečkovi zůstalo těžké postižení na celý život. Krátce po narození prodělal celkové vyšetření a byla stanovena diagnóza dětská mozková obrna kvadruspastická forma.

Číst dál: Vážně nemocný Kubík naučil své rodiče vidět svět jinýma očima

VZPOMÍNKY: Verdikt lékařů zněl, že se Adámek nedožije ani tří měsíců

splněné dětské přáníZavzpomínejte dnes společně s námi na příběh maminky Petry, se kterým jsme vás na našich starých webových stránkách seznámili 27. července 2013. Maminka Petra bydlí v Žatci se svým synem Adámkem, který potřebuje její nepřetržitou péči. Rádi spolu lenoší, koupou se v bazénu a lumpačí. Jindy si zajdou na procházku i s fenkou Debbie. Svěřila se nám se svým dramatickým příběhem. Po porodu se jí změnil život ze dne na den, bohužel však jinak, než by čekala.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Verdikt lékařů zněl, že se Adámek nedožije ani tří měsíců

VZPOMÍNKY: Natálčin příběh 2. část – Pomůže svěcená voda, reiky či prosby?

splněné dětské přáníNapadlo by vás, že může být vaše dítě kvůli zácpě v ohrožení života? Paní Terezii, maminku malé Natálky, také ne. Parafínový olej, který jim lékařka předepsala, způsobil však mnohem víc trápení než užitku. A jak se ukázalo, nebylo to jediné, s čím se musela dívenka poprat. Jak pokračuje příběh Natynky a její rodiny, se dozvíte v tomto článku.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Natálčin příběh 2. část – Pomůže svěcená voda, reiky či prosby?

VZPOMÍNKY: Natálčin příběh 1. část - Aneb jak zachránit život umírající dceři?

splněné dětské přáníMalé Natálce je 8 let, ale za svůj život si toho prožila víc než dospělý člověk. Holčička statečně bojuje o svůj život a možná to byly právě modlitby její maminky, nebo silné rodinné pouto, které jí zase vdechlo zpátky život. Díky tomuto příběhu se můžete pozastavit a uvědomit si, jak moc je láska rodičů důležitá k tomu, aby nemocné děti měly vůli žít dál. Zavzpomínejte s námi na příběh, který jsme na našem původním webu vydali 17. července 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Natálčin příběh 1. část - Aneb jak zachránit život umírající dceři?

Nemocný Kubík změnil svým rodičům život, ale zdravý Štěpán jim vrátil radost

splněné dětské přáníPaní Jana nám poslala příběh o svém synu Kubíkovi. Jako každá maminka se na své první dítě moc těšila a nikdy by ji nenapadlo, jak moc se porodem její život nejen osobní, ale i manželský změní. Ona se však nevzdala a statečně čelí nepříznivému osudu.

Číst dál: Nemocný Kubík změnil svým rodičům život, ale zdravý Štěpán jim vrátil radost

VZPOMÍNKY: Kája potěšila nemocnou Kačenku a udělala další dobrý skutek

splněné dětské přáníOslovila nás dvojnásobná babička a požádala Splněné dětské přání o darování panenky pro její postiženou vnučku. Starší Terezka je zcela zdravá, ale mladší Kačenka vážně nemocná. Narodila se s těžkou srdeční vadou, navíc má postižený i zrak a je po dvou operacích šedého zákalu. Zavzpomínejte s námi na příběh, který jsme na našem původním webu vydali 10. července 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Kája potěšila nemocnou Kačenku a udělala další dobrý skutek

Vzpomínky: Obyčejná chřipka změnila Barborce život

splněné dětské přáníSplněné dětské přání uspořádalo koncem roku 2012 speciální vánoční akci. Obdarovali jsme 5 vybraných dětí překvapivými dárečky, kterými jsme se snažili splnit jejich sny. Potěšili jsme i malou Barborku, o které jsme se dozvěděli, že byla do svých 5 let naprosto zdravá. Pak ale prodělala zástavu srdíčka, zůstalo jí těžké poškození mozku a její život se od základů změnil.

Číst dál: Vzpomínky: Obyčejná chřipka změnila Barborce život

VZPOMÍNKY: Josífek neohroženě bojuje s epilepsií

splněné dětské přáníSplněné dětské přání uspořádalo koncem roku 2012 speciální vánoční akci. Obdarovali jsme 5 vybraných dětí překvapivými dárečky, kterými jsme se snažili splnit jejich sny. Jedním z těch, koho jsme potěšili, byl i malý Josífek. Jeho maminka nám o něm prozradila, že má moc rád piráty. A tak jsme se pustili s nadšením do práce a jednoho speciálního pro Pepíčka vyrobili. Jak chlapeček na dárek reagoval a podrobnosti o jeho nemoci se dozvíte z rozhovoru s jeho maminkou.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Josífek neohroženě bojuje s epilepsií

Vážně nemocná Štěpánka donutila rodiče změnit priority

splněné dětské přáníVytoužené miminko se narodilo šťastným rodičům po umělém oplodnění. Nikdo z nich však netušil, že se jejich život za pár měsíců po jejím narození změní k nepoznání. Rodina se nerozpadla, báječný tatínek je neopustil a naopak se jejich vzájemný vztah ještě více upevnil.

Číst dál: Vážně nemocná Štěpánka donutila rodiče změnit priority

VZPOMÍNKY: Nelinka zářila u stromku spokojeností!

splněné dětské přáníSplněné dětské přání uspořádalo koncem roku 2012 speciální vánoční akci. Obdarovali jsme 5 vybraných dětí překvapivými dárečky, kterými jsme se snažili splnit jejich sny. Jednou z obdarovaných byla i pětiletá Nelinka. Víme o ní, že se ráda parádí a ze všech zvířat tíhne nejvíce ke koním. Jaké dárečky na ni čekaly pod vánočním stromkem? To se dozvíte v článku z 23. ledna 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Nelinka zářila u stromku spokojeností!

Aktuální kolo