Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Články o rodinách s nemocnými dětmi

VZPOMÍNKY: Karolínka a její vysněná motýlí víla

splněné dětské přáníDalším dítkem, kterému Splněné dětské přání nadělilo v rámci vánočního kola 2012 překvapivý dárek, byla osmiletá Karolínka. Ačkoli holčička vyrůstá bez tatínka a její zdravotní stav není optimální, je vždy usměvavá a pro svou maminku je velkou oporou. Věděli jsme, že je jejím tajným přáním, dostat jednou pravou motýlí vílu. Proto jsme neváhali a jednu takovou pro ni k Ježíškovi opatřili. Zavzpomínejte s námi na příběh z 16. ledna 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Karolínka a její vysněná motýlí víla

Dárek od paní Jiřinky vyčaroval úsměv handicapované Dominice

splněné dětské přáníVážně nemocná holčička se narodila mamince nečekaně již ve 27. týdnu. Její váha byla pouhých 950 gramů a měřila jen 35 centimetrů. Svůj životní boj sice nakonec vyhrála, ale nezůstalo to zcela bez následků a diagnóza lékařů zněla dětská mozková obrna.

Číst dál: Dárek od paní Jiřinky vyčaroval úsměv handicapované Dominice

VZPOMÍNKY: Terezka vyrazila poprvé do divadla!

splněné dětské přáníSplněné dětské přání splnilo již mnoho dětských snů, třeba slečně Terezce, která od nás dostala v rámci speciální vánočního kola nevídaný zážitek – poprvé v životě vyrazila na muzikál. Zavzpomínejte s námi na její příběh z 20. ledna 2013.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Terezka vyrazila poprvé do divadla!

Patrik se narodil s dětskou mozkovou obrnou, má však nového milujícího tatínka

splněné dětské přáníNa jednu stranu potkal maminku Stanislavu smutný osud a narodilo se jí handicapované dítě, se kterým zůstala úplně sama bez tatínka. Druhá strana mince je taková, že jí život poslal velké štěstí a ona potkala úžasného muže a nakonec má krásnou rodinu. Tento příběh je důkazem toho, že i bolestné zkušenosti můžou mít krásný závěr.

Číst dál: Patrik se narodil s dětskou mozkovou obrnou, má však nového milujícího tatínka

VZPOMÍNKY: Nevinný pád odhalil u malého Teddíka rakovinu

splněné dětské přáníKdybych byla princezna Arabela, zatočila bych prstýnkem a přála si, aby byl chlapeček Teddýsek zdravý. Bohužel takovou moc nemám a tak nezbývá než doufat a z celého srdce si přát, aby svůj boj jednou vyhrál. Rodina Frejlichových může pro všechny sloužit jako velká inspirace k tomu, že láska dává víru zdravým i nemocným. Rakovina nemá šanci vyhrát, protože jejich pouto je silnější. Zavzpomínejte na příběh, který jsme na našem původním webu vydali 29. prosince 2012.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Nevinný pád odhalil u malého Teddíka rakovinu

VZPOMÍNKY: Každý uplynulý den může být pro Nelinku ten poslední

splněné dětské přáníJana Möllerová je maminkou pětileté dcery Nely, které v 17 měsících lékaři po lumbální punkci ve Fakultní nemocnici na Karlově v Praze stanovili diagnózu SMAII. Spinální muskulární atrofie typ II je nemoc svalů. Může postihnout miminko, ale dokáže nečekaně překvapit i v dospělosti. Je to genetické progresivní onemocnění svalstva, které je v současné době neléčitelné. Zavzpomínejte s námi na příběh, se kterým jsme vás na našem původním webu poprvé seznámili 20. prosince 2012.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Každý uplynulý den může být pro Nelinku ten poslední

VZPOMÍNKY: Tři roky čekala rodina na diagnózu zdravotního stavu Justýnky

splněné dětské přáníMaminka Lucie byla moc šťastná - čekala své první miminko. Přála si krásnou holčičku a to se jí splnilo. Co si však rozhodně nepřála, byl tvrdý zásah, který celé rodině osud nakonec připravil. Sama nám bude vyprávět svůj příběh a dlouhou cestu, po níž museli všichni projít, než se dozvěděli, jaká nemoc jejich dcerku postihla. Zavzpomínejte s námi na příběh, se kterým jste se mohli na našem původním webu seznámit již 11. prosince 2012.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Tři roky čekala rodina na diagnózu zdravotního stavu Justýnky

Terezka přišla na svět po 24 hodinách se zkroucenou nožičkou a postižená

splněné dětské přáníDnes si můžete přečíst příběh, který poslala maminka Jana. Bude nám vyprávět o těžkém porodu a miminku, které se narodilo bohužel evidentně chybou lékařů postižené. Smutný osud však celou rodinu nerozdělil, ale naopak ji ještě více stmelil.

Číst dál: Terezka přišla na svět po 24 hodinách se zkroucenou nožičkou a postižená

VZPOMÍNKY: Zvládne muž mateřskou i péči o nemocnou ženu a autistického syna?

vodníčekOčekávání potomka je jednou z nejkrásnější i nejdůležitějších událostí partnerského života. Ne vždy je ale realita tak růžová, jako představy o životě. Své o tom ví rodiče malého Tomáška, který byl už od narození jiný než ostatní děti. Teprve v 5 letech zjistili, že trpí autismem. Smutek střídala úleva ze zjištění, co se s jejich synem děje. Jakým způsobem se změnil jejich život? Zavzpomínejte s námi na příběh, který jsme vám na našem původním portále poprvé představili 24. 11. 2012.

Číst dál: VZPOMÍNKY: Zvládne muž mateřskou i péči o nemocnou ženu a autistického syna?

VZPOMÍNKY: Očkování, pomoc nebo noční můra? Lucinka o tom ví své

splněné dětské přáníZavzpomínejte dnes s námi na příběh malé Lucky, se kterým jste se mohli na našem starém portále seznámit již 7. listopadu 2012. Dětský úsměv patří mezi ty nejkrásnější. Děti jsou naším hlavním smyslem života. Umí být zcela upřímné a mají čistou duši. Organizátoři projektu Splněné dětské přání mají jednu velkou touhu, aby panenka Justýnka, kterou jsme vyrobili, přinesla rodině štěstí a dcera Lucinka mohla jednoho dne říci svým rodičům obyčejnou větu - děkuji maminko a tatínku!

Číst dál: VZPOMÍNKY: Očkování, pomoc nebo noční můra? Lucinka o tom ví své

Aktuální kolo