Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Dětské přání Karolínky se proměnilo ve skutečnost – zatančila si v Paříži

Splněné dětské přáníOrganizace Splněné dětské přání téměř před rokem oznámila, že splní sen dalšímu handicapovanému dítěti. Tou šťastnou se tentokrát stala jedenáctiletá Karolínka z Kopřivnice, které lékaři diagnostikovali svalovou hypotonii a dystrofii. Po čem ze všeho nejvíce holčička toužila? Zatančit si na vozíčku v Paříži u své oblíbené Eiffelovky. Koncem července se podařilo našetřit dostatek finančních prostředků, aby se její přání mohlo uskutečit.

Zakladatelky organizace Splněné dětské přání Martina a Kristýna Šmejkalovy stály i tentokrát před nelehkým úkolem – zrealizovat první zahraniční misi. Věděly však, že Káje, která žije od 4 let společně se svým starším bráškou Filipem u prarodičů v Kopřivnici, tancování na vozíčku velmi zdravotně prospívá a pozitivně ji motivuje. Už jednou se její velký sen málem splnil, když měla do evropské metropole zamířit soutěž společně se svým tanečním souborem. Pořadatelé ale nakonec z bezpečnostních důvodů místo realizace změnili. Prarodiče toužili Káje sen splnit, ale nebylo to v jejich možnostech.


„Péče o takto postižené dítě je nejen náročná, ale i finančně nákladná, a tak postupně upravujeme bezbariérově dům. Ještě nám chybí bezbariérová koupelna, potřebovali bychom větší auto. Teď šetříme na elektrický vozíček. Je toho hodně a tím pádem nezbývá na takové dětské sny,“ svěřuje se Karolínčina babička. Protože věděla, jak její vnučka po výletě upřímně touží, rozhodla se vyhledat pomoc u organizace Splněné dětské přání, která handicapovaným dětem plní sny, aby je skrz jedinečné zážitky motivovala k dalšímu rozvoji. Pro akci „Karolínky vysněná cesta do Paříže“ vzniklo speciální konto, kam mohli zájemci zasílat dobrovolné finanční příspěvky.


Koncem července se podařilo získat dostatek prostředků, aby se cesta do Paříže mohla uskutečnit. Splněné dětské přání připravilo pro Karolínku nabitý třídenní program, během něhož si prohlédla nejzajímavější památky z paluby výletní lodi, navštívila Montmartre, známou ulici Champs-Éllysées, viděla tolik obdivovanou Eiffelovu věž, poblíž které si i zatančila a nechyběl ani slíbený piknik. Na portále www.splnene-prani.cz a sociální síti www.facebook.com/splnene-prani vám postupně odhalíme, co všechno Kája ve Francii zažila, jaké překvapení jsme pro ni připravili a také o jejím splněném přání.

Foto: Veronika Tomsová


Splněné dětské přání
Sponzory této akce byli:
RS Development
Logio
Nadační fond AVAST
Etnetera
Zaměstnanci společnosti Etnetera
Givenio
Přátelé svaťácké kultury
Prarodiče Karolínky
Dobrovolní dárci

Partnery tohoto dětského přání byli:
Leo Express
Flixbus
Dostaň se ven
PartyKostym.cz
Paříž na míru

Tomuto dětskému přání poskytl exkluzivní záštitu velvyslanec Petr Drulák, který aktuálně působí na Velvyslanectví České republiky v Paříži.

Aktuální kolo