Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Úvod

Rodinné přání: Oblíbení Šmoulové rozveselili Zuzanku a Kryštůfka

Splněné dětské přáníOrganizace Splněné dětské přání má za sebou další úspěšné rodinné přání. Dnes vám prozradíme, které rodiny byly vybrány, aby se zúčastnily šmoulí show a jak se dětem akce líbila. Přečtěte si vyprávění maminek o jejich zážitcích a dojmech z výletu do Prahy.

Číst dál: Rodinné přání: Oblíbení Šmoulové rozveselili Zuzanku a Kryštůfka

Rodinné přání: Anička se setkala se svým vzorem, Albertem Einsteinem

Splněné dětské přáníPro rodiny s nemocnými dětmi jsme připravili další krásnou akci, tentokrát mohli zájemci posílat přihlášky k návštěvě muzea Grévin, které nabízí setkání s celou řadou známých i historických osobností. Po pečlivém výběru padla naše volba na holčičku Aničku, tu trápí onemocnění zvané spinální svalová atrofie. Protože to neměla v poslední době jednoduché, chtěli jsme jí povzbudit a dopřát jí pěkný zážitek.

Číst dál: Rodinné přání: Anička se setkala se svým vzorem, Albertem Einsteinem

Naše letošní vánoční splněná přání rozzáří oči rodičům i dětem

splněné dětské přáníSplněné dětské přání se stejně jako v předchozích letech rozhodlo uspořádat úspěšnou akci Vánoční přání. Tentokrát chceme obdarovat nejen děti, ale hlavně rodiny, které se s velkou láskou po celou dobu starají o své vážně nemocné ratolesti.

Číst dál: Naše letošní vánoční splněná přání rozzáří oči rodičům i dětem

Rodinné přání: Ondrášek poprvé v životě navštívil pražskou ZOO

splněné dětské přáníDalší akce, kterou jsme pro rodiny s handicapovanými a vážně nemocnými dětmi připravili, se uskutečnila 28. září, jednalo se o návštěvu zoologické zahrady v Praze při příležitosti 85. výročí od jejího založení. Rodinné přání jsme tentokrát věnovali jedenáctiletému Ondráškovi z Hradce Králové, o kterém jsme se dozvěděli, že má velice rád zvířátka a pražskou ZOO doposud ještě nenavštívil.

Číst dál: Rodinné přání: Ondrášek poprvé v životě navštívil pražskou ZOO

Podkategorie

 • 5. kolo: Vysněný den s Genny Ciatti


  splněné dětské přáníPáté kolo bylo věnované 18leté Zuzance z Plzně. Krátce po narození výsledky testů odhalily dětskou mozkovou obrnu. Nyní se pohybuje především s pomocí invalidního vozíku. Je to však velká bojovnice a doufá, že cvičením a rehabilitací docílí toho, že bude jednoho dne sama chodit. Velkou inspirací je pro ni zpěvačka, herečka a televizní moderátorka Genny Ciatti. Zuzanka moc toužila po tom, aby mohla se svou oblíbenou umělkyní strávit jeden nezapomenutelný den. A to jsme jí také 20. září 2014 splnili. Pokud chcete vědět více informací o účastnici a průběhu kola, klikněte na odkaz 5. kolo: Vysněný den s Genny Ciatti.

   

 • 4. kolo: Staň se muzikálovou hvězdou

   

  kristýnka - staň se muzikálovou hvězdouČtvrté kolo bylo věnované 17leté Kristýnce z Litvínova, které lékaři po narození diagnostikovali Downův syndrom. Holčička má velmi ráda písně Michala Davida, proto s maminkou zaslaly přihlášku do otevřeného kola spojeného s muzikálem Děti Ráje, který je z velké části na těchto hitech postavený. Organizátorky ji vybraly jako další účastnici. Splněné dětské přání se uskutečnilo 22. února 2014. Patronem akce se stali zpěváci Šárka Marková a František Pytloun. Pokud chcete vědět více informací o účastnici a průběhu kola, klikněte na odkaz 4. kolo: Staň se muzikálovou hvězdou.

   

   

 • 3. kolo: Staň se cvičitelem lachtanů


  gábinka - staň se cvičitelem lachtanůTřetí kolo bylo věnované 15leté Gábince z Písku, které byla diagnostikována dětská mozková obrna (tzv. DMO). Holčička má v oblibě Martina Dejdara, kterého zná například ze seriálu Comeback a velmi ji lákalo setkání s živým lachtanem. Proto s maminkou zaslaly přihlášku do otevřeného kola a doufaly, že se na ně při výběru usměje štěstí. A skutečně! Splněné dětské přání se uskutečnilo 11. října 2013, patronem akce se stal herec a moderátor Martin Dejdar. Pokud chcete vědět více informací o účastnici a průběhu kola, klikněte na odkaz 3. kolo: Staň se cvičitelem lachtanů.

   

   

 • 2. kolo: Nellinka a její hvězda vzdálená


  nellinka - hvězda vzdálenáDruhé kolo bylo věnované 15leté Nellince ze Znojma, kterou trápí rakovina ledvin. Její velkou favoritkou a oblíbenkyní je zpěvačka Markéta Konvičková, finalistka Česko-Slovenské SuperStar. Jejím velkým snem bylo vidět se s ní živě, popovídat si a třeba si i chvíli zazpívat. Splněné dětské přání se uskutečnilo ve dvou termínech 12. dubna a 27. května 2012, patronkou se stala Markéta Konvičková. Pokud chcete vědět více informací o účastnici a průběhu akce, klikněte na odkaz 2. kolo: Nellinka a její hvězda vzdálená.

   

   

 • 1.kolo: Královna Kleopatra ožívá


  vanesska - královna kleopatra ožíváPilotní kolo bylo věnované 8leté Vanessce ze Starých Splavů, která má trápení s růstovým hormonem. Holčička má v oblibě egyptskou kulturu a vše, co s tím souvisí. Obzvláště pak královnu Kleopatru. Jejím velkým snem bylo vidět stejnojmenný muzikál, který do té doby znala jen z DVD, živě a setkat se s představitelkami hlavní role. Splněné dětské přání se uskutečnilo 22. února 2012 a jeho patronem se stal skladatel a zpěvák Michal David. Pokud chcete vědět více informací o účastnici a průběhu akce, klikněte na odkaz 1. kolo: Královna Kleopatra ožívá.

   

   

Aktuální kolo