Různorodost nás spojuje:
handicapovaní a zdraví, ruku v ruce

Mise má to smysl: 1. výzva pro autistu Ondru

Splněné dětské přáníV minulém roce se nám podařilo splnit Ondráškovi jeho dlouholetý sen o Legolandu. Nyní jsme si pro něj v rámci mise Má to smysl připravili výzvu ušitou jako na míru. V neděli 16. června předvede své taneční trumfy na dobročinné akci Pomáhej tancem.

Za pomoci mise Má to smysl se snažíme podporovat znevýhodněné děti v absolvování běžných životních situací a současně v překonávání vlastních hranic. Mise je jednoduchá, zato velmi přínosná. Děti čelí specificky vytvořeným výzvám tak, aby z nich dokázali čerpat praktické zkušenosti do života. K jejímu vytvoření nás inspirovala Zuzanka, která měla kvůli pohybu na vozíčku strach z cestování po Praze. V rámci mise Má to smysl absolvovala sama cestu městskou hromadnou dopravou, její strach zmizel a ona si uvědomila, že toho dokáže víc, než si myslela. Od té doby začlenila přepravování po městě do svého běžného života.

Každá výzva má svého vyzyvatele, který pomáhá s jejím plněním. V případě první výzvy pro Ondru je jí jedna ze zakladatelek organizace Kristy Jana. “Když jsme Ondrovi minulý rok splnili přání, vzbudilo to v něm neskutečný vděk a zápal pomáhat lidem. Tentokrát pomůže Ondra nám. V rámci mise Má to smysl se Ondrášek představí jako speciální host na události Pomáhej Tancem, která proběhne v neděli 16. června v prostorách pražského sálu V-life. Bude zde nejen spojovat svět handicapovaných a zdravých lidí, ale hlavně zpestří večer svým tanečním vystoupením,” prozradila Kristy Jana.

Splněné dětské přání

Ondru čeká velký výstup z jeho komfortní zóny, což je obzvlášť při poruše autistického spektra obrovskou výzvou. Tanec je pro něj ale srdcovou záležitostí, a proto věříme, že ji dokáže překonat. Tancováním utužuje mimo jiné i vztah se svou neteří Julinkou, a tak doufáme, že si díky němu dokáže najít cestu i k dalším lidem. Záměrem výzvy je, aby podpořila Ondru schopnost v socializaci a komunikaci s okolím.

Přijďte si společně s námi užít krásný večer plný tance a současně tak přispět na dobrou věc. Kromě Ondrova vystoupení na vás čekají lekce brazilského zouku, tančírna v rytmech salsy a bachaty, tombola o hodnotné ceny nebo třeba DJ Lole. Výtěžek z akce poputuje na realizaci mise Nový domov – Místo naděje a pomůže konkrétním handicapovaným dětem a jejich rodinám. Jako hosté na akci vystoupí také taneční uskupení Bailando Mamas. 

Souhrnné informace k Pomáhej tancem

Datum: 16. června 2024
Místo: prostor V-life na Václavském náměstí (Opletalova 915/5, Praha)
Časový harmonogram:

16:00 – 17:00 workshop začátečníci
17:30 – 18:30 workshop pokročilí
18:30 – 23:00 tančírna

Varianty vstupného

1) pouze workshop finanční dar 250 Kč
2) jeden workshop + tančírna finanční dar 350 Kč
3) dva workshopy + tančírna finanční dar 550 Kč
4) pouze tančírna 200 Kč 

Partner této události

multifunkční sál V-life

Chcete pomoci a nemůžete se zúčastnit?

Můžete nás chcete podpořit v úsilí a pomoci společně s námi zdravotně znevýhodněným dětem, aby na chvíli zapomněly na své starosti a trápení, oceníme finanční příspěvek v libovolné výši na číslo účtu mise Nový domov – Místo naděje 444555066 / 0100 s variabilním symbolem 160623. Chceš-li s námi pomáhat dlouhodoběji formou menšího příspěvku, uvítáme Tě v naší komunitě přátel a podporovatelů. Je zapotřebí vyplnit tento formulář https://forms.gle/PhfSjH4m8WLaftcr8 

Splněné dětské přání

Aktuální kolo