Různorodost nás spojuje:
handicapovaní a zdraví, ruku v ruce

Splněné dětské přání obdaruje letos o Vánocích 9 nemocných dětí

Splněné dětské přáníV letošním roce jsme ze zaslaných přihlášek vybrali devět dětí s různými druhy handicapů, kterým nadělíme pod stromeček originální dárky. Všechny pocházejí z dílny organizace Splněné dětské přání. Byly vyrobeny s láskou a přáním, aby přinášely obdarovaným radost. Po pečlivém zabalení do vánočního papíru byly společně s přáním odeslány rodičům, kteří je na Štědrý den předají.

Po letošních vánočních svátcích se začne na našem portále www.splnene-prani.cz postupně objevovat osm nových příběhů, z nichž jeden vypráví o dvojčatech. O své dojemné vyprávění se s námi podělily rodiny, které se přihlásily do akce Vánoční přání 2019.


„Velice si vážíme toho, že se nám maminky svěřily se svými životními osudy. Je to pro ně nejen příležitost svěřit se s tím, co je potkalo, ale také poradit ostatním rodinám s podobným osudem,“ říká Martina Šmejkalová. Například paní Michaela z Plzně se nám svěřila: „Doufám, že tímto způsobem podpoříme rodiče, kteří jsou teprve na začátku cesty a ještě teprve vstřebávají myšlenku života s postiženým dítětem.“


„Akce vánoční přání je každoročně velice náročná, ale přináší nám pocit velké radosti a vnitřního uspokojení. Nejraději mám fázi, kdy jsou vyřízené všechny potřebné písemné formality. V ten okamžik můžeme s Kristýnkou dárky začít balit do vánočního papíru a odeslat je všem maminkám. S velkou pečlivostí vždycky vybírám, jaký výrobek od nás dítě dostane. Holčičky s nadšením obdarovávám panenkami, které jsem vlastnoručně ušila. Každá z nich je originální a má své jméno,“ nastiňuje Martina z organizace Splněné dětské přání.


Přejeme všem rodinám a dětem požehnané vánoční svátky. Ať vaše domovy na Štědrý den provoní cukroví, láska a hlavně pohoda.
Za Splněné dětské přání Martina a Kristýna Šmejkalovi


Splněné dětské přání

Pokud jste se nestihli přihlásit do Vánočního přání 2019 a chcete se nám také svěřit se svým životním příběhem, či víte o někom, koho byste nám chtěli doporučit, neváhejte a napište nám na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 


Pokyny pro zaslání přihlášky k životnímu příběhu jsou následující:
* do předmětu zprávy napište „Životní příběh“,
* do zprávy napište, proč byste se chtěli se svým životním příběhem svěřit,
* uveďte jméno dítěte, věk a jaký typ onemocnění má lékařsky diagnostikovaný,
* napište jméno a příjmení zákonného zástupce, poštovní adresu a telefon,
* pokud používáte síť Facebook, budeme rádi, když připojíte URL odkaz na svůj profil
* přihlášku zašlete na emailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Tato forma podpory je určena pro rodiny s dětmi, které jsou ve věku do 18 let včetně a mají trvalý pobyt na území České republiky. Pokud budete vybráni, zveřejníme článek o vaší rodině na portále www.splnene-prani.cz


Akce pro rodiny s handicapovanými dětmi pořádáme s laskavou podporou Nadačního fondu AVAST díky získanému grantu AVAST & Splněné dětské přání - společně pomáháme handicapovaným dětem.

Chcete dělat společně s námi svět lepším místem? Rádi byste pomohli splnit dalším handicapovaným dětem jejich sen? Pošlete nám dobrovolný finanční příspěvek na číslo účtu 5070227/0100 pod variabilním symbolem 5070227 a sledujte naše akce na www.splnene-prani.cz

Aktuální kolo