Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Úvod

Vánoční přání: Autistického Jirku dětstvím provází jeho zdravý bratr Tomáš

Splněné dětské přáníMaminka Jiřinka má tři kluky Daniela, Jirku a Tomáše. Jiřík byl již od narození úplně jiný, ale až po dlouhých čtyřech letech mu byla určena diagnóza – autismus. Velkým štěstím této rodiny je, že mají kolem sebe mnoho skvělých přátel, kteří jim pomohli. V tomto případě se ukazuje, jak tato skutečnost měla pozitivní dopad na rozvoj autistického dítěte. Chlapec je velice šikovný a chodí do klasické základní školy.

Číst dál: Vánoční přání: Autistického Jirku dětstvím provází jeho zdravý bratr Tomáš

Vánoční přání: Žádné nebezpečí neexistuje, tak vnímá svět autista Tomášek

Splněné dětské přání - autismusMaminka Zuzana nám detailně popsala, jaký je život s malým autistou. Za nejobtížnější považujeme fakt, že nesmí svého chlapce spustit ani na chvilku z očí, musí mít neustálý dohled. Velké štěstí je, že se odstěhovala s přítelem a dětmi do domečku, tak nemusí řešit třeba problémy se sousedy ohledně dupání nebo křiku. Vyplakala hodně slz, než se jí se situací podařilo alespoň trochu vyrovnat. Nakonec díky hodným lidem, kteří jí v tu dobu pomáhali, dokázala všechno zvládnout.

Číst dál: Vánoční přání: Žádné nebezpečí neexistuje, tak vnímá svět autista Tomášek

Vánoční přání: Autistický Ondra je věčné dítě uvězněné v těle starce

Splněné dětské přání autistické dítěMaminka Linda se nám svěřila se svým životním příběhem, který v každém zanechá silný pocit, že osud se někdy podepisuje na nevinných dětech hodně krutým způsobem. Její syn by si zasloužil mít krásné a bezstarostné dětství, ale místo toho diagnózy pořád přibývají a nikdo neví, proč. Linda je úžasným příkladem toho, že mámy jsou pro své děti schopné udělat víc než maximum, i když samy padají únavou a vyčerpáním.

Číst dál: Vánoční přání: Autistický Ondra je věčné dítě uvězněné v těle starce

Nominovali jsme dobrovolnice organizace Splněné dětské přání na cenu Křesadlo

Splněné dětské přáníHESTIA každoročně uděluje ocenění zvané Křesadlo, určené dobrovolníkům za jejich dlouhodobou práci ve prospěch druhých. Porotci letos mezi nominovanými najdou kromě jiných i jména zakladatelek organizace Splněné dětské přání, Martiny a Kristýna Šmejkalových, které už 6 let v rámci dobrovolnictví pomáhají handicapovaným dětem a jejich rodinám.

Číst dál: Nominovali jsme dobrovolnice organizace Splněné dětské přání na cenu Křesadlo

Aktuální kolo