Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Úvod

ATYP magazín vydá rozhovor se zakladatelkami Splněného dětského přání

Splněné dětské přáníV naší dílně jsme před pár dny přivítali vzácnou návštěvu. Osobně se na nás přišla podívat Dagmar Edith Holá, zakladatelka a šéfredaktorka internetového portálu ATYP magazín, který vám prozradí vše o autismu, ADHD, ale i jiných onemocněních jako třeba deprese, schizofrenie a dalších. Splněné dětské přání na sebe upoutalo pozornost díky speciální vánoční akci tentokráte věnované výhradně autistickým dětem.

Číst dál: ATYP magazín vydá rozhovor se zakladatelkami Splněného dětského přání

Vánoční přání: Autistická Terezka naučila maminku dívat se na svět jinýma očima

Splněné dětské přáníMamince Bohumile se narodila nádherná holčička, která bohužel prožila náročné dětství, než jí byla určena správná lékařská diagnóza. K tomu se přidaly problémy ve škole, a ty v ní zanechaly negativní zážitky na celý život. Cesta hledání však nakonec dobře dopadla a Terezka má nyní skvělé kamarády. Přečtěte si hezký příběh o tom, jak autistické dítě obohatilo život svým rodičům. Bude vám ho vyprávět maminka Bohumila.

Číst dál: Vánoční přání: Autistická Terezka naučila maminku dívat se na svět jinýma očima

Vánoční přání: Maminka by autistického Erika neměnila, ačkoli jí dává zabrat

Splněné dětské přáníMaminka Kateřina se nám svěřila se svým životním příběhem. Napsala zcela upřímně své pocity a emoce, které každý den snáší. Zároveň se tím obrací na veřejnost s prosbou o pochopení, aby přestala kritizovat a ubližovat slovy ve chvílích, kdy neznají skutečný problém. Organizace Splněné dětské přání má stejný cíl a z toho důvodu vznikl tento speciální projekt Vánoční přání 2017 zaměřený pouze na autistické děti.

Číst dál: Vánoční přání: Maminka by autistického Erika neměnila, ačkoli jí dává zabrat

Vánoční přání: Maminka autistického Tomáška se musela obrnit hroší kůží

Splněné dětské přáníŠárka znala autismus pouze z filmu a na to, že by ji tato nemoc vstoupila přímo do vlastního života, nebyla rozhodně připravená. Každá máma si přeje mít zdravé dítě a ona vyplakala spoustu slz, než se jí podařilo s osudem a danou situací vyrovnat. Dnes již chodí ven, nic jí nerozhodí a dokáže si v klidu vypít svoji oblíbenou kávu. Syn jí totiž naučil velké trpělivosti, a co si myslí její okolí, tím se už rozhodně netrápí.

Číst dál: Vánoční přání: Maminka autistického Tomáška se musela obrnit hroší kůží

Aktuální kolo