Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Úvod

Ačkoli je malá Linda handicapovaná, pomáhá své mamince s péčí o dva brášky

Splněné dětské přáníMaminka Kateřina má tři děti, které jí dávají pořádně zabrat. Tatínek od rána do večera pracuje, aby rodinu s nemocnými dětmi uživil. Nejstarší Lindě je 8 let, Mirkovi 6 let a Jirkovi 4 roky. Všichni mají stejnou lékařskou diagnózu, a sice ADHD. Jde o hyperkinetickou poruchu pozornosti s hyperaktivitou, která patří mezi neurovývojové poruchy. Jsou děti stejné nebo je každé úplně jiné? To nám ve svém vyprávění odhalí maminka Katka.

Číst dál: Ačkoli je malá Linda handicapovaná, pomáhá své mamince s péčí o dva brášky

Julinka si své místo na světě tvrdě vybojovala

Splněné dětské přáníByla zima, psal se měsíc únor a rodiče se moc těšili na miminko, které se jim mělo narodit. Holčička přišla na svět, ale už nedýchala. Jaké to je po porodu neslyšet křik svého dítěte a čekat na to, zda bude žít? To si můžete přečíst v dnešním příběhu, který vypráví maminka Renata.

Číst dál: Julinka si své místo na světě tvrdě vybojovala

Smrt na rodiče nebrala ohled, vzala jim bez milosti syna Ondráška

Splněné dětské přáníSplněné dětské přání vydává příběhy o nemocných dětech již šest let, ale ten dnešní je úplně jiný. Poprvé budete číst o jednom skvělém klukovi, který se již stal andílkem. Vcelku málo známá nemoc nedává žádnou šanci na uzdravení a nenašel se na ni zatím žádný lék. Chceme poděkovat mamince, že se nám svěřila, i když musela při psaní vyplakat hodně slz. Vy si nyní můžete přečíst její vyprávění o tom, jaké to je, když vám lékař sdělí, že není žádná naděje, aby se zdravotní stav vašeho dítěte zlepšil.

Číst dál: Smrt na rodiče nebrala ohled, vzala jim bez milosti syna Ondráška

Slzičky, nová přátelství a dobroty, Gábinka a Vanda vzpomínají na naše narozeniny

Splněné dětské přáníPozvání na 6. narozeniny organizace Splněné dětské přání přijala s velkým potěšením i rodina Gábinky. Této handicapované slečně jsme v roce 2013 umožnily prožít báječný den, který strávila na rodinné show v Cirkus Cirkus Classic za podpory patrona Martina Dejdara a stala se cvičitelkou lachtana Teddyho. A jak se jim na naší oslavě líbilo?

Číst dál: Slzičky, nová přátelství a dobroty, Gábinka a Vanda vzpomínají na naše narozeniny

Aktuální kolo