Plníme kulturní přání a sny
handicapovaných a nemocných dětí.

Úvod

Vánoční přání: Autista Dominik je hrdina, kterého maminka obdivuje

Splněné dětské přáníSotva se Marii narodil syn, začaly ihned starosti. Zdravotní problémy pokračovaly i v dalších letech, než byla stanovena diagnóza zvaná atypický autismus. Chlapec je neuvěřitelný bojovník a díky podpoře rodičů se dokázal v životě velice posunout. Maminka se na základě svých zkušeností rozhodla pomáhat také ostatním. Založila společně s dalšímu rodiči spolek ADAM a stala se jeho předsedkyní. Jejich posláním je komplexní péče o děti s autismem a jejich rodiny. Tato činnost jí přináší velkou radost a spokojenost.

Číst dál: Vánoční přání: Autista Dominik je hrdina, kterého maminka obdivuje

Rodinná akce: Medvídek Mioli pobavil vážně nemocnou Veroniku

Splněné dětské přáníKaždý rodič si přeje pro své dítě jen to nejlepší, a když ho vidí šťastné a spokojené, pomáhá mu to mnohé těžkosti v životě překonat. A právě takové radostné okamžiky chtěla zajistit organizace Splněné dětské přání nemocné holčičce Verunce. Ta přijela z Ústí nad Labem se svými rodiči a bráškou Petrem, aby navštívila rodinnou show Medvídek Mioli a objevila kouzlo sváteční Prahy.

Číst dál: Rodinná akce: Medvídek Mioli pobavil vážně nemocnou Veroniku

Vánoční přání: Autistický Kuba ukázal své mamince, jak může pomáhat ostatním

Splněné dětské přáníDnes pro vás máme další příběh, který Splněné dětské přání připravilo v rámci speciální akce – vánoční přání věnovaný výhradně autistickým dětem. Když se maminka Dagmar po dlouhých letech konečně dozvěděla lékařskou diagnózu svého syna, dokázala se po půl roce vytvořit a nastartovat on-linový ATYP Magazín o autismu, ADHD, ale i jiných onemocněních, jako je deprese a schizofrenie.

Číst dál: Vánoční přání: Autistický Kuba ukázal své mamince, jak může pomáhat ostatním

Vánoční přání: Jonášek je usměvavý a mazlící autista, který má skvělou intuici

Splnene detske praniOrganizace Splněné dětské přání věnovala svoji pravidelnou speciální akci – vánoční přání tentokrát výhradně autistickým dětem. A i když mají všechny stejnou lékařskou diagnózu, je každé z nich úplně jiné. Chlapeček Jonášek má milující rodiče, kteří se o něj s velkou láskou starají. Velice dobře si totiž uvědomují, že jejich syn potřebuje hlavně pozornost a něžný cit. Autismus změnil povahu a život celé rodině, ale nevzal jim vůbec nic. Naopak. Obohatil jejich životy a naučili je, jak být k sobě více laskaví.

Číst dál: Vánoční přání: Jonášek je usměvavý a mazlící autista, který má skvělou intuici

Aktuální kolo